שבת ל' בכסלו תשפ"ב 04/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

איום אמריקני: "האופציות פתוחות גם מול סוריה"

יועצה הבכיר של מזכירת המדינה האמריקנית קלינטון, ג'פרי בלטמן, איים אתמול על סוריה בהתייחסו ל"צעד הפרובוקטיבי" של העברת טילי סקאד מסוריה לחיזבאללה. בלטמן הזהיר כי "כל האופציות נשארות על השולחן במטרה ללחוץ על הסורים"

אהרן שיין, ח' באייר תש"ע - 22/04/2010 07:56
איום חד משמעי: ג'פרי פלטמן, יועצה הבכיר של מזכירת המדינה האמריקנית קלינטון לענייני המזרח התיכון, התייחס אמש (ד') לידיעות אודות העברת טילי סקאד מסוריה לידי החיזבאללה בלבנון. פלטמן הזהיר: "כל האופציות נשארות על השולחן במטרה ללחוץ על הסורים". פלטמן שדיבר בפני חברי וועדה בקונגרס נמנע מלאשר שאכן ידוע לממשל על העברת הטילים מסוריה לחיזבאללה.

יועצה הבכיר של קלינטון דיווח כי "ארצות הברית הזהירה את סוריה מספר פעמים בעבר כי העברת טילים לחיזבאללה יכולה להצית מלחמה באזור". פלטמן הוסיף והבהיר כי "העברת טילים מצד דמשק הוא צעד פרובוקטיבי" שעלול לגרום "להבערת השטח". הוא הפנה את האצבע לממשל בדמשק - "הם צריכים להבין את הסיכון שבחימוש חיזבאללה".

וכמעט באותו עניין, אמש אמר דובר הפנטגון, ג'ף מורל כי כי וושינגטון אינה פוסלת שום אופציה מול הגרעין האיראני – כולל אופציה צבאית - "אנחנו לא פוסלים שום אפשרות בזמן שאנחנו ממשיכים ללחוץ על איראן", אמר דובר הפנטגון. מורל הבהיר כי "לפני הנשיא מונח תמיד מערך שלם של אפשרויות, לרבות אופציה צבאית". לדבריו, "זאת לא האפשרות המועדפת, אך היא מעולם לא הוסרה מעל סדר היום".

ביום שני זומן למחלקת המדינה בוושינגטון, זוהיר ג'אבור, דיפלומט סורי בכיר, בשל ההאשמות על העברת טילי הסקאד לחיזבאללה. בהודעת מחלקת המדינה לאחר השיחה נאמר כי ג'אבור זומן לשיחה כדי לדון ב"התנהגות הפרובוקטיבית של סוריה לגבי העברה אפשרית של נשק לחיזבאללה". עוד צוין בהודעת מחלקת המדינה, כי חימוש החיזבאללה בטילי סקאד מסכן את המזרח התיכון ומסלים את המתיחות.

מוקדם יותר אמרה יו"ר הוועדה לענייני מודיעין בסנאט וחברת המפלגה הדמוקרטית מקליפורניה, דיאן פיינסטין, כי ישנה סבירות גבוהה שהחיזבאללה בלבנון מחזיק בטילי סקאד. פיינסטיין אמרה לסוכנויות הידיעות כי "כמות הטילים בלבנון גדלה באופן משמעותי וכן הטכנולוגיה שלהם טובה יותר משהייתה. מדובר בסכנה ממשית עבור ישראל".

ראש ממשלת לבנון, סעד אל חרירי, דחה השבוע את ההאשמות כאילו החיזבאללה בארצו מחזיק בטילי סקאד. חרירי השווה בין הדיווח הזה לדיווחים האמריקנים על הימצאות נשק להשמדה המונית בעירק של סאדם חוסיין - "זה דומה למה שאמרו על הנשק להשמדה המונית של עירק – נשק שהם לא מצאו והם עדיין מחפשים אחריו".