יום רביעי י"ד בחשון תשפ"ב 20/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

סיכום אירועי השבת

שבת בינלאומית סוערת: מטוסו של נשיא פולין התרסק ברוסיה. הנשיא ורעייתו נהרגו יחד עם עשרות מבכירי הממשל הפולני. כנסו לקריאת הסיכום המלא

אהרן שיין, כ"ו בניסן תש"ע - 10/04/2010 22:29
סיכום אירועי השבת: השבת התאפיינה בעיקר באירועים בינלאומיים ובראשם אסון התרסקות המטוס של צמרת הממשל הפולני (דיווח נרחב בהמשך).
 
מטוסו של נשיא פולין התרסק ברוסיה - נשיא פולין, לך קצ'נסקי ורעייתו ורבים מראשי הממשל הפולני, נספו בהתרסקות המטוס שטסו בו בעת שהמטוס נערך לנחיתה בשדה התעופה בעיר סמולנסק שברוסיה. כל 132 הנוסעים שהיו על סיפון המטוס נספו בהתרסקות. מחקירה ראשונית עולה שהמטוס ניסה לנחות בתנאי מזג אוויר קשים, בשל ערפל כבד ששרר באזור. בפולין הוכרז על שבוע אבל לזכר הקרבנות ומנהיגים מרחבי העולם פרסמו הודעות אבל. בעקבות ההתרסקות יערכו בפולין בחירות חדשות לנשיאות המדינה.
 
התפרעויות בתאילנד – בעימותים הסוערים בין כוחות המשטרה ומפגיני האופוזיציה מתנועת "החולצות האדומות" נהרגו 15 אנשים ונפצעו 680 נוספים מתוכם 64 אנשי משטרה. דובר הבית הלבן, מייק המר, הגיב על האירועים ואמר כי ארצות הברית מגנה את האלימות, וקוראת למפגינים ולכוחות הביטחון לנהוג באיפוק ו"לפתור את הסוגיות בדרכי שלום".
 
מצרים: שבעה הרוגים באזכרה – במהלך אזכרה שנערכה במחוז קנה בדרום מצרים פתחו חמושים בירי שממנו נהרגו שבעה אנשים ונפצעו ארבעה נוספים. הרקע לאירוע לא ברור. כוחות הביטחון במצרים פתחו במצוד אחר היורה.
 
ברזיל: עלה ל-205 מניין ההרוגים במפולות הבוץ - הרשויות בברזיל דיווחו כי במפולות הבוץ שאירעו כתוצאה מגשמי הזעף שפקדו את הבירה ריו דה ז'נירו, נהרגו 205 אנשים שנקברו תחת מפולות הבוץ. ככל הנראה עוד עשות לכודים תחת ערימות הבוץ.
 
 
נמצא הסלולארי שנגנב אמש ממכונית הרמטכ"ל – אמש נגנב הטלפון הסלולארי מרכבו של מפכ"ל המשטרה, דודי כהן, גנבי הפלאפון ניפצו את שמשת המכונית של המפכ"ל. היום  אותר המכשיר ברשותו של אזרח זר מנפאל. האיש סיפר בחקירתו כי רכש את הטלפון בתחנה המרכזית בתל אביב. בעל החנות שמכר את הפלאפון נעצר אף הוא.
 
שריפה פרצה במתחם משרד ראש הממשלה בירושלים - שריפה פרצה במחסן בתוך מתחם משרד ראש הממשלה בירושלים. הכבאים הצליחו להשתלט על האש לפני שפגעה במחסן מסמכים מסווגים.
 
פקיסטן: 54 מחבלים נהרגו – דובר מטעם ממשלת פקיסטן מסר, כי חיילים פקיסטנים הרגו לפחות 54 מחבלים במתקפה אווירית שאירעה במהלך הלילה באזור אורקזי, סמוך לגבול אפגניסטן.
 
נתניה - שריפה פרצה בבית אבות; בס"ד אין נפגעים - בבית אבות ברחוב רמז בנתניה פרצה דליקה. צוותי כיבוי שהגיעו למקום הצליחו להשתלט על האש, שפרצה ככל הנראה בעקבות קצר חשמלי. בחסדי שמיים לא היו נפגעים.