יום שישי י"א בתמוז תש"פ 03/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ליברמן: ישראל מדינה ריבונית - לא נהיה צ'כסלובקיה

שר החוץ אביגדור ליברמן, מתייצב הערב לימין ראש הממשלה ומצהיר "אין פה עניין של פשרה, זה עניין של עיקרון - לא נוותר על זכותנו" .ברקת: הבנייה במזרח ירושלים תימשך

אהרן שיין, י' בניסן תש"ע - 25/03/2010 22:26
בעוד ראש הממשלה משקיע מאמצים אדירים בניסיון להרגיע את הנשיא האמריקני הזועם, מתייצב הערב השר אביגדור ליברמן ומחדד את המחלוקת עוד יותר; בראיון הערב לתקשורת אמר ליברמן כי ישראל לא תוותר בשום אופן על הבנייה בכל חלקי ירושלים. לדברי ליברמן, העולם אינו מבין כהלכה את המחלוקת שבין ישראל לפלסטינים.

"אין פה עניין של פשרה, זה עניין של עיקרון", הדגיש ליברמן, ולפיכך, "ישראל צריכה להגיד דבר אחד ברור: ירושלים זו לא התנחלות, היא בירת ישראל. אנחנו לא מחפשים לריב - אבל לא נוותר על זכותנו הבסיסית".

ליברמן הוסיף, "אין ראש ממשלה ישראלי, ללא קשר לעמדתו הפוליטית, שיכול לאסור על יהודים לבנות או לרכוש בתים במזרח ירושלים" וזה ברור "בדיוק כמו שלא אוסרים על ערבים לקנות במערב העיר", הסביר שר החוץ והוסיף, "אנחנו מדינה ריבונית שמסוגלת וחייבת להגן על האינטרסים הלאומיים שלה".

ליברמן הסביר את משנתו: "אם נחזור לגבולות 67' לא יהיה פה שלום", אמר ליברמן והוסיף, "אנשים לוקים בהזיה שהכל יהיה טוב יותר. חזרה לגבולות 67' תעביר את הסכסוך לתוך גבולות 67'. שום דבר לא יהיה יותר טוב".

ליברמן לא היסס להשתמש בהשוואה החריפה בין ישראל לצ'כסלובקיה שהשמיע בזמנו ראש הממשלה דאז, אריאל שרון, כלפי קודמו של אובמה, ג'ורג' בוש. ליברמן אמר, "אני בכוונה קראתי בשבוע שעבר את היסטוריית צ'כוסלובקיה", גם אז, הסביר ליברמן, "מעצמות העל לחצו עליה לוותר למען שלום. אני זוכר את הערבויות שניתנו גם לצ'כוסלובקיה וגם לפולין" אמר ליברמן ורמז לסוף הידוע.

ליברמן תקף גם את אנשי האופוזיציה בראשות סיעת 'קדימה': "אני מופתע ונדהם לשמוע פוליטיקאים שמטיפים מוסר לממשלת ישראל. הרי יש מהלך מדיני אחד שקדימה הובילה – ההתנתקות. אני מציע להיכנס לאתרי האינטרנט, ולראות את הנאומים. הרי כל ראשי קדימה של היום ניסו לשכנע שזה יוביל לשלום. ומה שקדימה היום מנסה להוביל זה התקפלות ב'. אני מציע לכל ראשי קדימה לבדוק מה הבטחתם ומה קיבלנו, מה היו הערכות שלכם ומה התקבל".

ברקת: הבנייה בירושלים תימשך

שחקן חיזוק נוסף לעמדתו של ראש הממשלה הוא ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, שהצהיר היום כי הבנייה בירושלים תימשך בכל חלקי העיר.

בפתח ישיבת מועצת העירייה הערב אמר ברקת, "אני רוצה בפתח הישיבה לחזק את ידיו של ראש הממשלה ששמר על ירושלים בביקורו בוושינגטון", אמר ראש עיריית ירושלים והדגיש "אני רוצה לנצל את הבמה להבהיר גם לידידתנו החשובה ארצות הברית כי הבנייה בירושלים תימשך".

ניר ברקת הוסיף והסביר, "ירושלים היא עיר מתפתחת, יש בה צרכים ואנחנו נמשיך לבנות במזרחה ובמערבה, לכל תושביה, יהודים וערבים".