יום שישי י"ח בתמוז תש"פ 10/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

לנדאו ימגר את הטרור בלי נשק?

שר התשתיות הלאומיות עוזי לנדאו בועידת איפא"ק: "להקים קרן של העם היהודי למציאת אלטרנטיבות לנפט ולייצר שיתופי פעולה עם הממשל האמריקני"

ראובן שטיין, ז' בניסן תש"ע - 22/03/2010 20:04
שר התשתיות הלאומיות, ד"ר עוזי לנדאו, משתתף בוועידת השדולה היהודית בארה"ב – איפא"ק. השר מבקש לרתום את השדולה היהודית למאמץ של משלת ישראל למציאת תחליפים לנפט ולייצר שיתופי פעולה עם הממשל האמריקאי בנושא. לדבריו, "לשיתוף הפעולה בתחום יש משמעות מדינית ואסטרטגית מן המעלה הראשונה".

בנאומו בפני באי הכנס, קרא לנדאו להשקיע במחקר אודות תחליפי דלק, כאמצעי למלחמה בטרור. לדבריו, "ישראל החליטה להציב את נושא תחליפי הנפט גבוה מאוד בראש סדר העדיפויות הלאומי של מדינת ישראל".

לנדאו ציין את הדרכים שבאמצעותם ניתן להשיג את המטרה: "צריך לשנות את הדיסקט. לייצר תחרות. אנחנו לא צריכים שהנפט ייעלם לגמרי. אנחנו צריכים שהוא לא יהיה מכריע, שיהיה 'עוד דלק'. אנחנו צריכים להפוך את הדלק ממוצר אסטרטגי למוצר מן המניין".

השר הוסיף וציין, כי התמיכה הכספית ליצירת התחליפים תעלה מיליארדים כל שנה, אבל היא תחסוך מאות מיליארדים. לנדאו קרא להקמת קרן מיוחדת של העם היהודי, במטרה למצוא ולקדם תחליפים אלטרנטיביים לדלק. שר התשתיות הלאומיות גם קרא לשיתוף פעולה ישראלי-אמריקאי דרך הקרנות הקיימות או דרך קרן חדשה, במבנה של דולר תמורת דולר (כל דולר שתשקיע ישראל, יגובה בדולר שתשקיע ארה"ב).

היום ומחר ייפגש השר לנדאו עם חברי קונגרס מרכזיים וידון עימם בנושא.