יום ראשון כ"ז בסיון תשפ"ב 26/06/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

נשיא ברזיל: צריך שלום, אני מוכן לתווך, אבל תורידו את גדר ההפרדה

יומיים אחרי ביקורו הידידותי של נשיא ברזיל בישראל. היום בביקורו ברמאללה, הוא מגנה את ישראל וקורא לה לפרק את גדר ההפרדה ולהסיר המחסומים בעזה

יהודה שפיגל, ב' בניסן תש"ע - 17/03/2010 14:34

יומיים לאחר ביקורו הידידותי בישראל, הגיע היום נשיא ברזיל לרמאללה, שם, בניגוד לנאומו האוהד בכנסת, קרא לישראל, להפסיק את המצור על רצועת עזה ולפרק מיד את גדר ההפרדה.

שלשום, ביקר הנשיא לואיס אינסיו בישראל. במהלך ביקורו, נאם בכנסת והרעיף שבחים על מדינת ישראל, לאחר מכן נפרד בידידות מנתניהו.
אולם היום בביקורו בעזה, הוא נשמע אחרת. במסיבת עיתונאים שהתקיימה בעזה לאחר שנפגש עם אבו מאזן. אמר לואיס כי העולם אינו יכול עוד לסבול שום סוב של גדרות ולכן על ישראל לפרק את הגדר ולהסיר את כל המחסומים ברצועת עזה.

הנשיא הוסיף, כי הוא חשב שהידידות בין ישראל לארה"ב לא תאפשר מחלוקות או ויכוחים בסדר גודל שהתנהלו, בתקופה האחרונה. אבל הוא ראה שזה אפשרי ואף סבור שמחלוקות אלו יכולות לסייע לצדדים להגיע להסכם. הנשיא אף הציע את מדינתו כמתווכת, כשאמר "העולם כולו זקוק ליציבות באזור, צריך גורמים חדשים שיתערבו במשא ומתן, ואני חושב שאנו יכולים לסייע בכך.

במהלך ביקורו ברמאללה, הניח הנשיא זר פרחים על קברו של יאסר ערפאת.