יום שלישי ט"ז בשבט תשפ"ב 18/01/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

איי סיישל: נתפסו שלושה איראנים עם דרכונים ישראלים גנובים

בנמל התעופה המקומי באיי סיישל נתפסו 3 איראנים כשברשותם דרכונים ישראלים גנובים. גורם מדיני: ייתכן שבכוונת איראן לבצע פיגוע נגד ישראלים בסיישל

אהרן שיין, כ"ג באדר תש"ע - 09/03/2010 10:29
האיראנים מנסים גם – לאחר סערת זיוף הדרכונים במהלך חיסול בכיר החמאס אל-מבחוח בדובאי - סערה שהאצבע המאשימה בה כוונה לעבר ישראל, מסתבר שגם יריבתנו המושבעת, איראן לא טומנת ידה בצלחת: במהלך השבוע נתפסו בשדה התעופה של איי סיישל, שלושה אזרחים איראנים כשברשותם דרכונים ישראלים שנגנבו ממטיילים ישראלים בתאילנד. משטרת איי סיישל החליטה לא לעצור את השלושה ולאחר חקירה הם שוחרר לדרכם לקניה.

לאחר השחרור עדכנה המשטרה המקומית משטרת ישראל. מבדיקת המשטרה עלה, כי הדרכונים היו ברשותם של מטיילים ישראלים שטיילו בתאילנד לפני כשנה ונגנבו מהם במהלך הטיול.

גורם מדיני הסביר לתקשורת כי ייתכן שהאירוע הוא על רקע ניסיון איראני לבצע פיגוע טרור באיי סיישל במהלך חג הפסח, בתקופה זו שוהים במקום הרבה תיירים ישראלים.

הגורם המדיני אמר בין השאר: "אנחנו יודעים שאזרחים זרים ממדינות עוינות, בהן איראן, מחזיקים בדרכונים ישראלים גנובים וכשאנחנו מגלים זאת זה מדווח לנוגעים בדבר," הגורם הוסיף כי "דרכונים ישראלים גנובים מסתובבים גם אצל אזרחים סורים ועיראקים. הדרכונים הישראלים מגיעים לידיים אלה, או באופן ישיר או באופן עקיף."
 
מדי שנה מאבדים 15,000 ישראלים את דרכוניהם, רוטב המקרים נובעים כמובן ממקרי איבוד תמימים, אולם ככל הנראה במיעוט המקרים הדרכונים עושים את דרכם לידיים עוינות. לאחרונה הוחלט להעלות את התעריף למוציאי דרכון אבוד לסך של 1,000 ₪, זאת במטרה להרתיע ולגרום לאנשים לשמור טוב ותר על דרכונם האישי.

"הרפובליקה של סיישל" היא מדינת איים הממוקמת באוקיינוס ההודי, במרחק של 1,600 קילומטר מיבשת אפריקה. כיום מוכר המקום כיעד תיירותי יוקרתי לעשירי העולם.