יום שישי כ"א באב תשפ"א 30/07/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ברגותי: נתניהו לא דואג לשליט, אבל אנחנו דואגים לו ונותנים לו הכל

עבדאללה ברגותי, המרצה עונש של 67 מאסרי עולם, אמר היום בבית המשפט כי החמאס כבר חתם על עסקה לשחררו שליט, אך נתניהו עסוק בדברים אחרים

יהודה שפיגל, כ"א באדר תש"ע - 07/03/2010 12:55

עבדאללה ברגותי, שהיה בעבר ממפקדי הזרוע הצבאית של החמאס בגדה. ניצל היום את דוכן הנאשמים בבית המשפט, כדי לפנות לתקשורת ולמשפחת שליט.

במהלך הדיון בתנאי הבידוד שלו אמר כי "עסקת שליט לא תצא אל הפועל בגלל שנתניהו לא באמת רוצה עסקה. ברגותי הוסיף ושידר מסר מרגיע למשפחתו של גלעד ואמר "אני אומר למשפחתו שמצבו טוב. ויש לו חדר והוא מקבל שם אוכל. אנחנו לא מתנהגים אל האסיר שלנו בצורה לא ראויה".

ברגותי, שהחל לפני שבע שנים לרצות עונש מצטבר של 67 מאסרי עולם. אמר את הדברים בעברית צחה וברורה. הוא הוסיף "נתניהו מתעסק בקדימה ובעוד הרבה דברים אחרים שיותר מעניינים אותו מהעסקה. החמאס והמתווך הגרמני כבר חתמו, אבל נתניהו לא רציני והולך אחורה.


"אני כל יום מתפלל שתהיה עסקה, אבל נתניהו לא רוצה. גם נועם שליט יודע את זה, אבל הוא מפחד להגיד את זה בגלוי", אמר.

ברגותי, קרוב משפחתו של איש הפת"ח מרואן ברגותי, הינו איש חמאס. הוא נעצר לפני שבע שנים במבצע משולב של השב"כ ומג"ב כששהה בדירה במרכז אל בירה, ליד רמאללה. לדבריו מי שהסגיר אותו לישראל, כבר נמצא מזמן מתחת לאדמה וזה בהחלט לא מסעוב יוסף,

יצוין כי מסעוד יוסף, שימש כבכיר סוכני השב"כ בגדה המערבית ובנו של אחד ממנהיגי החמאס. הוא הביא להסגרתם של פעילי טרור רבים, אולם כאמור לדבריו של ברגותי, הוא הוסגר באמצעות סוכן אחר.

ברגותי אינו מביע כל חרטה על מספרם הגדול של הישראלים שנרצחו בגין מעשיו. "זו האדמה שלנו ונמשיך להילחם עליה. הכיבוש הוא בכל פלסטין, ואנחנו נצליח להתגבר עליו. אני לא מתכוון לעבור לגור בשום מדינה אחרת" אמר.