יום שני כ' באב תש"פ 10/08/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מסתמן: 'מורדי' העבודה שבים הביתה

מורדי העבודה צפויים ככל הנראה לשוב לפעילות מלאה בתוך מפלגת העבודה. גורם בעבודה: "הם הבינו שיש כאן עניין של להיות או לחדול"

אהרן שיין, כ"א באדר תש"ע - 07/03/2010 12:03
מקפלים את דגל המאבק? בתקשורת פורסם הבוקר כי שלושת 'המורדים' במפלגת העבודה חברי הכנסת עמיר פרץ, איתן כבל ודניאל בן סימון צפויים לסיים את מאבקם לפילוג מפלגת 'העבודה' ולשוב לפעילות פוליטית מלאה בתוך המפלגה, לאחר שהחליטו לנטוש אותה עם כניסת מפלגת העבודה לממשלה לאחר הבחירות האחרונות.

העילה לסיום המאבק היא ההכרה בקרב 'המורדים' כי אין בידיהם כל סיכוי לממש את רצונם ולפלג את העבודה, לאחר פרישתו מהכנסת של ח"כ אופיר פינס ולאור הפרסומים לפיהם צפויה ח"כ תמיר לפרוש גם היא בקרוב, עקב מינויה לנשיאת מכלל 'שנקר'.

עיתוי סיום המאבק עדיין לא הוחלט סופית, ועדיין לא ידוע אם הדבר יוכרז במסיבת עיתונאים, או שיימסר לעיתונאים בתדרוך אישי.

מיד עם חזרתם למפלגה, צפויים 'המורדים' לנסות ולכנס את מרכז מפלגת העבודה לצורך החלטה על קיום פריימריז בתקופה הקרובה. עד לאחרונה, קבעה חוקת מפלגת העבודה, כי לאחר 14 חודשים ממועד הבחירות האחרונות יתקיימו פריימריז על ראשות המפלגה, אולם, שר הביטחון הצליח לאחר הבחירות להביא לשינוי החלטה זו ולקבוע קיום פריימריז, שנה לפני הבחירות הבאות – כעת, ינסו 'המורדים' להיאבק כנגד החלטה זו.

בכיר בעבודה הסביר בתקשורת את כניעתם של 'המורדים'"יש פה עניין של לחיות או לחדול. אם הם יישארו בחוץ, הם יתייבשו לגמרי. הם חייבים להתעמת עם ברק בתוך המפלגה, ולא מחוץ לשורות".