יום שני י"ח באב תשפ"ב 15/08/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

איראן: אנו מפתחים טילים שיכולים לחמוק ממכ"ם

שר ההגנה האיראני הודיע הבוקר כי ארצו מפתחת טילי שיוט 'נאסר 1' שיוכלו לחמוק מגילוי מכ"ם ולפגוע במטרות מבוצרות. בתחילה הטילים יהיו טילי קרקע-אויר

אהרן שיין, כ"א באדר תש"ע - 07/03/2010 11:36
 
איראן ממשיכה:  שר ההגנה האיראני, אחמד וחידי, הודיע הבוקר כי ארצו משיקה קו ייצור חדש לטילי שיוט ארוכי טווח ומדויקים במיוחד, שלא יהיו ניתנים לזיהוי על-ידי מכ"ם.

שר ההגנה האיראני אמר בראיון לתקשורת האיראנית, כי לפי תכנית הייצור יהיה ביכולתו של הטיל "נאסר 1" להשמיד מטרות אף כאלו שהן מבוצרות. ואחידי הוסיף כי אף שבשלב זה טילי 'נאסר 1' הם טילי קרקע-אויר, בהמשך יפותחו הטילים כך שיהויו ניתנים לשיגור גם מן האויר באמצעות מסוקים או מתוך צוללות. וחידי צופה כי 'נאסר 1' "צפוי לחזק משמעותית את חיל הים האיראני". 

מרוץ החימוש האיראני אינו פוסק לרגע: רק לפני כשבועיים הודיעו האיראנים על תחילת בנייתם של שני כורים חדשים להעשרת אורניום, לדברי האיראנים, כורים אלו יבנו בתוך האדמה כדי להגן עליהם במקרה של תקיפה ישראלית אפשרית.

במהלך החודשים האחרונים הודיעה ממשלת איראן כי היא פותחת קו ייצור חדש לשני סוגי מטוסים ללא טייס שביכולתם לבצע משימות מעקב מודיעיניות ופעולות קרביות. שר ההגנה וחידי הודיע על פיתוחם וסיפר כי המטוסים נמצאים כרגע בשלבי הייצור, וכי יהיה ביכולתם לטוס למרחקים ללא צורך בתדלוק.

קצת לפני כן דווח באיראן כי שר ההגנה ואחידי חנך גם שני פסי ייצור לשתי תוכניות טילים נוספות. אחת מהן, על פי הדיווח, היא של ייצור טיל נ.מ, המכונה "קאאם" המתוכנן נגד מסוקים. והני הוא של טיל נגד טנקים "טופאן" שמו.