שבת כ"ה באב תש"פ 15/08/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מיטשל נועד עם אהוד ברק

הערב נועדו ג'ורג' מיטשל ואהוד ברק. בחמאס מגיבים: "הביקור נועד לתת הכשר למדיניות ישראל ולחפות על ההסלמה ביחסם של הציונים למקומות הקדושים"

ראובן שטיין, כ' באדר תש"ע - 06/03/2010 21:28
על רקע ביקורו של השליח האמריקאי המיוחד ג'ורג' מיטשל בישראל, ופגישתו הערב (שבת) עם שר הביטחון אהוד ברק, אומרים בחמאס כי "הביקור נועד לתת הכשר למדיניות הייהוד וההתנחלויות ולחפות על ההסלמה ביחסם של הציונים למקומות הקדושים".

בפועל, הפגישה מתקיימת על רקע האיתותים לקראת חידוש המשא ומתן עם הפלסטינים, לאחר שגורמים בכירים הביעו את נכונותם בפני אבו מאזן.

דובר החמאס, סאמי אבו-זוהיירי, אמר כי "ההיענות לקריאות האמריקאיות לחידוש המו"מ עם ישראל נחשבות לפשע לאומי. היא משרתת רק את הכיבוש אשר ממשיך בפשעיו נגד העם הפלסטיני".לדבריו, "האמריקאים מנסים ללחוץ על הרשות ועל שאר הערבים לטובתם של הציונים".

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו-מאזן, הודיע אמש כי ההתנגשויות האלימות שאירעו בהר הבית ובמזרח ירושלים, פגעו קשות באפשרות לקדם את תהליך השלום. "כוחות הכיבוש חוצים את כל הקווים האדומים במטרה להימנע מחידוש תהליך השלום, במיוחד לנוכח הנכונות הפלסטינית לחדש את השיחות".

למרות זאת, ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני, סעיב עריקאת, אמר כי "שרי החוץ הערבים החליטו לתת הזדמנות לשיחות לתקופה של ארבעה חודשים. במידה שהשיחות ייכשלו, יתכנסו חברי הליגה הערבית שוב בחודש יולי".