שבת כ"ה באב תש"פ 15/08/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ביידן יכריז בישראל על תחילת משא ומתן עם הפלסטינים

לאחר תקופה ארוכה של קיפאון מדיני צפוי סגן נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן להודיע על חידוש המו"מ המדיני בין ישראל לפלסטינים במתכונת 'שיחות קרבה' עקיפות. השליח מיטשל יבוא כבר מחר וידלג בין הצדדים. בחמאס מתנגדים

אהרן שיין, י"ט באדר תש"ע - 05/03/2010 11:04
התעוררות מדינית? ארה"ב תודיע בשבוע הבא על חידוש המשא ומתן המדיני בין ישראל לפלסטינים. את ההודעה על חידוש השיחות צפוי לפרסם סגן נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן. בשלב זה המשא ומתן יתנהל בערוץ 'עקיף' – בלא מגעים ישירים בין ישראל לפלסטינים, אלא בהערבת מסרים בין הצדדים באמצעות תיווך אמריקני.

לפני סגן הנשיא האמריקני צפוי להגיע כבר מחר גם השליח האמריקני למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, שייפגש עם בכירים בי-ם וברמאללה בניסיון לשכנע את הפלסטינים בכנות כוונותיו של ראש הממשלה נתניהו.

המשא ומתן יתנהל במתכונת 'שיחות קירבה', כאשר הצדדים אינם יושבים זה עם זה. אלא השליח מיטשל יעביר ביניהם מסרים בניסיון להגיע להסכמה שתוביל לניהול שיחות ישירות בין הצדדים. הפלסטינים העריכו כי משא ומתן במתכונת כזו כעשוי לארוך כארבעה חודשים, אולם בצד הישראלי מעוניינים לסיימו קודם לכן.

פריצת הדרך שהובילה להסכמת הפלסטינים לקיום השיחות אירעה לאחר שהשבוע נתנה הליגה הערבית ליו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, את הסכמתה לקיום השיחות במתכונת 'שיחות קרבה'.

עם זאת, בחמאס נמשכת ההתנגדות לקיום השיחות בין הצדדים. אמש תקף עיזאת אל רישאק, מבכירי החמאס בדמשק, את יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו-מאזן, וקרא לו להתפטר מתפקידו - לאחר שהסכים לקיים מו"מ עקיף עם ישראל, בתיווך הבית הלבן. לדבריו ההכרזה על חידוש המגעים עם ישראל היא בגדר מכירת אשליות לעם הפלסטיני ומשחק ברגשותיהם. השיחות עם ישראל נמשכות כבר 18 שנה ולא השיגו דבר. מה אפשר לצפות שיקרה בארבעה חודשים?" שאל בכיר החמאס.