שבת כ"ז באייר תשפ"ב 28/05/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

האם ישראל פיזרה אורניום בסוריה?

סוריה שוב מאשימה: ישראל פיזרה אורניום במהלך ההפצצה בכור בדיר א-זור, במטרה להפליל אותנו בניסיון לייצר נשק אטומי. "האורניום מתוך התחמושת הישראלית"

ראובן שטיין, י"ח באדר תש"ע - 04/03/2010 18:58
סוריה מאשימה היום (ה') את ישראל בפיזור אורניום במהלך ההפצצה הישראלית בכור בדיר א-זור, במטרה להפליל אותה בניסיון לייצר נשק אטומי. דברים אלו נאמרו בדיון מועצת הנגידים של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, לאחר שפורסם דו"ח לפיו סוריה התכוונה לייצר נשק גרעיני במקום.

המועצה דנה היום באיומיה של דמשק, וחששה שסוריה לא תאפשר לפקחים של המועצה למלא במקום את עבודתם כראוי. נציגה של סוריה במועצה חזר על הטענות כי האורניום שאותר על ידי הפקחים בזירה, הם שרידים של תחמושת שבה השתמשה ישראל במהלך הפצצת הכור.
 
נציג איראן בסוכנות הגרעין התייחס אף הוא לתקיפה הישראלית ואמר כי ישראל היא זו שצריכה להיות נתונה לביקורת. לדבריו, "המשטר הציוני ביצע מעשה תוקפני, והפרשה כולה נופחה על ידי ארצות הברית ובנות בריתה".