שבת כ"ה באב תש"פ 15/08/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

השופטת בייניש: "שיפסיקו להתפלל שעה"

תושבי שכונת שייח ג'ראח במזרח ירושלים עתרו לבג"ץ: "תנו לנו להפגין", מפקד מחוז י-ם הסביר לשופטת כי הרגישות גבוהה. ההפגנה אושרה וכצל'ה לא נשאר אדיש

ראובן שטיין, י"ח באדר תש"ע - 04/03/2010 18:01
בג"ץ נגד תפילה: שופטי בית המשפט העליון ניהלו הבוקר (ה') דיון בעתירה שהגישו תושבי שכונת שייח ג'ראח ("שמעון הצדיק") במזרח ירושלים לבג"ץ. התושבים דרשו לאפשר להם לקיים במוצאי שבת הפגנה נגד פינוי תושבים מבתיהם. לאחר שהמשטרה לא אישרה את ההפגנה, כאמור, פנו התושבים בעתירה לבג"ץ.

"איפה תתקיים ההפגנה עצמה?", שאלה היום (ה') השופטת דורית בייניש את  מפקד מחוז ירושלים ניצב אהרון פרנקו. מפקד המחוז הסביר לשופטת כי "שכונת שייח ג'ראח היא אחד מהמקומות הנפיצים ביותר, אין יום שאין שם קטטות ויידוי אבנים, הרגישות גבוהה ולכן אנחנו מאפשרים את ההפגנה בגן הציבורי עד מגרש הכדורסל".

עוד הוסיף פרנקו ואמר כי המשטרה מתנגדת להפסיק את התנועה והכניסה לשכונה המשמשת רבים, "אין לי שום פתרון או דרך חילופית".

בתגובה שאלה בייניש, "אולי שיפסיקו להתפלל שעה אחת?". פרנקו מצידו ענה כי במתחם קבר שמעון הצדיק מתקיימות תפילות סביב השעון, 24 שעות ביממה. "אהה, עכשיו הם מתפללים 24 שעות, אז שיפסיקו שעה אחת", אמרה בייניש.

בסיום הדיון קבעו השופטים: "חופש הביטוי מהווה זכות יסוד, אולם יש לאזנה עם החשש לשלום הציבור". ההחלטה: לקיים ההפגנה במגרש כדורסל, ומספר הצועדים ברחוב לא יעלה על 300 מפגינים. המשטרה הזהירה בבג"ץ מפני התפרעויות צפויות, ההפגנה תתאפשר בכל זאת.

בעקבות התבטאויותיה של השופטת, קורא יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ יעקב (כצל'ה) כ"ץ לכל בית ישראל לבוא בהמוניו לקבר שמעון הצדיק ולהתפלל שם יום ולילה. "עצם הופעתם במקום יהווה מתן תשובה להתבטאויותיה חסרות הרגישות לעם היהודי וזכויותיו בבירתו של השופטת בייניש.

"לא יתכן שחבורת אנרכיסטים ושמאל קיצוני המוצאים לדאבוננו אוזן קשבת בבית המשפט העליון, ישבשו את חיי הנצח של עם ישראל וריבונותו", אמר כצל'ה.