יום שני כ' באב תש"פ 10/08/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ליברמן תוקף הדלפות המשטרה - אם כל שיבושי החקירה

לאחר שהמשטרה פרסמה אתמול חשדות חדשים נגד אביגדור ליברמן ביניהם שיבוש הליכי חקירה. תוקף היום שר החוץ את המשטרה: "התנהלות המשטרה - אם כל שיבושי החקירה". ליברמן הגיש עתירה לבג"ץ בדרישה לדון מחדש בתלונותיו על הדלפות המשטרה

אהרן שיין, י"ז באדר תש"ע - 03/03/2010 11:17
ליברמן תוקף בחזרה:  לאחר שהמשטרה פרסמה אמש חשדות חדשים נגד אביגדור ליברמן, תקף הבוקר שר החוץ את התנהלות אנשי המשטרה: "זוהי אם כל שיבושי החקירה".

ליברמן התייצב הבוקר בבית המשפט העליון לשם הגשת עתירה לבג"ץ, בדרישה להורות ליועץ המשפטי לממשלה, לפרקליט המדינה ולמחלקה לחקירות שוטרים, להסביר מדוע נסגר תיק החקירה בתלונות שהגיש ליברמן על הדלפות המשטרה מחומרי חקירותיו.

בבית המשפט אמר ליברמן: "אני מקווה שתתקבל החלטה מהירה לפתוח בחקירה, כי אין שיבוש חקירה יותר בוטה ממה שראינו אתמול". אמר ליברמן בהתייחסו להודעת המשטרה אתמול, "כשאותי מזהירים שאסור לי להוציא פרט אחד מהחקירה, בעוד המפכ"ל בעצמו מוציא בצורה מעוותת ומגמתית את הפרטים".

ליברמן תהה על סגירת התיקים בתלונות שהגיש על הדלפות המשטרה, "הפסו דרכי החקירה מן העולם שעה שמושא החקירה הם, רחמנא ליצלן, קציני משטרה, החשודים בביצוע העבירה החמורה של הדלפת חומרי חקירה סודיים שהגיעו אליהם רק בשל מילוי תפקידם?"

ליברמן הביעה פליאה על ההבדל בהתנהלות המדינה בין הטיפול בתלונתו לטיפול בתלונתו של אריאל שרון על הדלפות בפרשת סיריל קרן, אז דרשה הפרקליטות לקבל את פרטי הטלפון של העיתונאים שפרסמו את המידע כדי לעלות על עקבות המדליפים.

במסמך שכתב פרקליטו של שר החוץ הוא כתב בין השאר, "לא יכול להיות ספק, כי בהחלטת המשיבים לסגור את תיק החקירה כבר בשלביה הראשונים של החקירה, ללא נקיטת פעולות בסיסיות, נפל פגם מהותי ושורשי, המצדיק את התערבותו של בית המשפט". ליברמן דורש גם לקבל מהמשטרה ומהמדינה תשלום הוצאות משפט ושכר טרחה.

אמש, אמר בראיון לתקשורת פרקליט המדינה, משה לדור, "מרבית החקירה נוצלה למאבקים בבית המשפט, עם הקשיים שיצר הצד שכנגד, שלא אפשר לנו לקבל את החומרים". למרות זאת, לדור העריך שההחלטה בתיק תתקבל בתוך מספר שבועות "אני מעריך שהיועץ המשפטי לממשלה יקבל בקרוב החלטה לכאן או לכאן" אמר לדור.