יום שני ג' בתשרי תשפ"א 21/09/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

נתניהו לא נכנע לאיומי החמאס

מלשכת רה"מ מגיבים לאיומי המלחמה והאינתיפאדה של הפלסטינים: "קבר רחל ומערת המכפלה הם אתרי קבורה של אבות העם היהודי, ובוודאי ראויים לשימור ולשיפוץ"

ראובן שטיין, ט' באדר תש"ע - 23/02/2010 20:03
יש אמונה, לא ניכנע: הערב (ג') מגיבים מלשכת ראש הממשלה לאיומי המלחמה והאינתיפאדה של הפלסטינים, בשל ההחלטה לצרף את מערת המכפלה ואת קבר רחל לאתרי המורשת.

"מדובר בקמפיין שקרי וצבוע. מדינת ישראל מחויבת לחופש הפולחן של בני כל הדתות בכל האתרים הקדושים וכך היא פועלת הלכה למעשה", כך אמר הערב ניר חפץ, ראש מערך ההסברה הלאומי.

עוד אמר חפץ כי "קבר רחל ומערת המכפלה הם אתרי קבורה מלפני יותר מ-3,500 שנה של אבות העם היהודי, אברהם, יצחק ויעקב ואמהות האומה, שרה, רבקה, לאה ורחל ובוודאי ראויים לשימור ולשיפוץ".

לדבריו, "בימים אלה מושלם תחזוק מחדש של רחבת הכניסה והדרך שמובילות לאולם התפילה של המוסלמים במערכת המכפלה. בדרך דומה ישראל תפעל גם לתחזוק האתר שמשתמשים בו יהודים שמגיעים למערכת המכפלה".

כזכור, אבו-מאזן אמר היום כי צירוף האתרים לתוכנית המורשת היא התגרות חמורה שעלולה להוביל למלחמת דת. ראש ממשלת חמאס איסמעיל הנייה, לא התאפק וקרא לפלסטינים לפתוח באינתיפאדה מחודשת בגדה המערבית, במחאה על צירוף שני המקומות לאתרי המורשת.

אם חשבתם שבזה תמה ההתקפה נגד ישראל, טעיתם. גם סוריה הצטרפה היום למעגל האנטי-ישראלי ואמרה כי ישראל מפרה את החוק הבינלאומי בהחלטתה לצרף את המקומות לרשימת אתרי השימור.