יום שישי כ"ט באלול תש"פ 18/09/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

אנשי ימין יצאו ליריחו למסע התגרות וליבוי יצרים

קבוצת אנשי ימין חובבי רייטינג תקשורתי מובילים כעת עשרות נערים פעילי ימין למסע התגרות וליבוי האש בגזרת יריחו. לאחר שפרצו את מחסומי הצבא - נכנסו ליריחו

יהודה שפיגל, ז' באדר תש"ע - 21/02/2010 20:30

קבוצת פעילי ימין יצאה הערב למסע התגרות וליבוי יצרים מתוקשר, כשהם בוחרים לעצמם, את אזור יריחו הנחשב כרגוע יחסית מבחינת הטרור הפלסטיני. כיעד הסופי הם בחרו את בית הכנסת שלום על ישראל השוכן בעומק יריחו, עמוק מאוד בתוך השטח הפלסטיני.

נערי הקבוצה שהחלו את המסע כשהם מתקבצים בנקודה סמוכה לעיר, פגשו שם קבוצת אנשי ימין חובבי רייטינג תקשורתי, שהובילו את המסע. ביניהם, חבר הכנסת מיכאל בן ארי, ואנשי הימין הקיצוני ברוך מרזל ומאיר ברטלר ופעיל הימין איתמר בן גביר.

למסע המסוכן נסחפו יחד עם פעילי הימין עשרות בני נוער, הצועדים כעת בעקבותיהם לעומק מלתעות המשטרה הפלסטינית.

הקבוצה, בת עשרות נערים ופעילי ימין, הצליחה להיכנס לעיר לאחר מאבק עם כוחות הצבא, שניסו למנוע בעדם מלהיכנס לעיר יריחו הנמצאת בשליטה פלסטינית מלאה והכניסה אליה אסורה על פי צו אלוף. בתחילה הפעילו נגדם החיילים כוח רב ואף פצעו אחד מהם בפניו, אולם כשגדלה כמות הפעילים, הוחלט כי החיילים יצטרפו אל הצועדים ככוח אבטחה.


הצועדים הגיעו לבית כנסת הערן העתיק בפאתי העיר. יצוין, כי העובדה שהצליחו לחדור את המחסום הצהל"י אינה סוף פסוק, שכן המשטרה הפלסטינית נערכת בכוחות מתוגברים, ושוטריה מתצפתים כעת לעבר הקבוצה.