שבת כ"ז באייר תשפ"ב 28/05/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

חסן נסראללה: "תשמידו בניינים בבירות - נשמיד בניינים בתל אביב"

מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה נשא אמש נאום וידאו שהועבר בשידור חי בביירות. הוא איים כי כל פעולה צבאית של ישראל נגד החיזבאללה תיענה ב"עין תחת עין". לדבריו, "איננו רוצים מלחמה ומעולם לא רצינו מלחמה, אולם אנחנו נחושים להגן על ארצנו"

ראובן שטיין, ג' באדר תש"ע - 17/02/2010 08:29
עין תחת עין, איום תחת איום: בנאום וידאו שנשא והועבר בשידור חי בלבנון, מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה, איים אמש (ג') לתקוף את תל אביב, במידה וישראל תתקוף את לבנון. "אם תתקיפו את הדאחייה בביירות - נתקוף את תל אביב. אם תשמידו בניינים בדאחייה - נשמיד בניינים בתל אביב, אם תתקיפו את נמל התעופה בביירות - נתקיף את נתב"ג, אם תתקיפו את נמלי לבנון - נפגיז את נמליכם, אם תתקיפו את תחנות הכוח והמפעלים שלנו - נתקיף את תחנות הכוח והמפעלים שלכם".

עוד הוסיף ואמר כי "לאחר שאיומיה לפגוע בחיזבאללה נכשלו, ישראל מאיימת להרוס את התשתיות בלבנון. אנחנו, העם, ההתנגדות והצבא בלבנון, מסוגלים להגן על ארצנו ואיננו זקוקים לאף אחד בעולם שיגן עלינו. בכוונתנו לעמוד איתנים בפני האיום. לא נחשוש ולא ניסוג. איננו רוצים מלחמה ומעולם לא רצינו מלחמה, אולם אנחנו נחושים להגן על ארצנו.

"במהלך השנתיים האחרונות יכולנו לפגוע ביעדים צנועים, אולם לא תקפנו כי יש לנו מטרה אחרת", אמר המזכ"ל. "האויב שלנו חושש מאד. אנחנו אלו שנבחר את המועד, את המקום ואת היעד. ביום השנה למותו של עימאד, אני אומר לכם שמה שאנחנו רוצים הוא נקמה בסדר הגודל של מעמדו של עימאד מורנייה.

"לפני מספר ימים איים שר הביטחון אהוד ברק במלחמה על סוריה", אמר נסראללה, "ברגע שסוריה קיבלה את מסרי האיום, שר החוץ הסורי וואליד מועלם השיב להם. הדבר הזה היה מכוון ולא מקרי, אני סבור שמועלם לא השיב רק על דבריו של ברק אלא גם על מסרים נוספים שהגיעו לסוריה מישראל. אני בטוח גם שהישראלים והממשלות הערביות הופתעו מאד מהתגובה הסורית שהייתה ברורה וחדה".