שבת כ"ז באייר תשפ"ב 28/05/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

נשיא איראן במסר למערב: "אנחנו לא מפחדים מכם"

נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, נאם היום בפאתוס מול עשרות אלפי תומכים, הכריז על מדינתו כמדינה גרעינית וקרא תיגר על המערב: "לו רצינו לייצר פצצה, היינו מכריזים על כך. אנחנו לא מפחדים מכם"

ראובן שטיין כ"ז בשבט תש"ע - 11/02/2010 14:16
איראן מתחמשת, המערב רק מאיים: מחמוד אחמדינג'אד, נשיא איראן, נאם היום בפאתוס מול עשרות אלפי תומכים, והכריז על מדינתו כמדינה גרעינית. בטקס לציון 31 שנה למהפכה האיסלאמית במדינה, קרא תיגר על המערב ואמר כי ארצו הצליחה לייצר את החבילה הראשונה של אורניום מועשר ברמה של 20 אחוז.

"אני רוצה להכריז כאן בקול רם כי הופקה החבילה הראשונה של האורניום ב-20 אחוז וסופקה למדענים", אמר, וההמונים הריעו לו. "יש לנו את היכולת להעשיר אורניום ברמה של למעלה מ-20 אחוז או 80 אחוז, אך לא נעשיר לרמה כזו, בגלל שאנו לא צריכים את זה. לו רצינו לייצר פצצה, היינו מכריזים על כך".

אחמדינג'אד לא הסתפק בכך והמשיך לקרוא תיגר: "כאשר אנו אומרים שלא נייצר פצצה, אנו מתכוונים לזה... לאומה שלנו יש את האומץ לומר במפורש אם היינו בונים, ואנחנו לא מפחדים מכם". דברי אחמדינאג'ד מהבוקר מצטרפים לקריאתו הסנסציונית מאמש, לפיה, אם ישראל תעז לפתוח בעימות צבאי באיזור יש לחסל אותה לחלוטין.

נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, אמר אמש כי איראן צועדת לקראת התחמשות גרעינית שאינה מקובלת על מדינתו, והדגיש כי "הדרך לסנקציות על איראן קרובה מאד".

עוד אמר אובמה כי, "בחודשים הקרובים ארצות הברית ובנות בריתה יצטרכו לגבש סדרה של סנקציות משמעותיות על איראן. הקהילה הבינלאומית מאוחדת נוכח התנהגותה הבלתי הולמת של איראן".