יום ראשון כ"ז בסיון תשפ"ב 26/06/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

היום: ברק אובמה יקבל פרס נובל לשלום

ברק אובמה יקבל היום את פרס נובל לשלום, עבור "מאמציו הבלתי נלאים לקידום הדיפלומטיה הבינלאומית"

דוד שמואלי כ"ג בכסלו תש"ע - 10/12/2009 08:55
נשיא ארצות הברית ברק אובמה צפוי לקבל היום (ה') באוסלו את פרס נובל לשלום, עבור "מאמציו הבלתי נלאים לקידום הדיפלומטיה הבינלאומית". זאת, למרות שבפועל כמעט ולא עשה כלום במהלך כהונתו עבור האזורים בעולם השרויים במלחמה.
 
סקר שקיים מכון הסקרים של אוניברסיטת קוויניפיאק, קבע כי רק 26% מהאמריקאים מאמינים כי הפרס אכן מגיע לנשיא שלהם. גם באירופה מקננות ספקות באשר למועמדותו של הנשיא האמריקאי, כאשר בנורבגיה קיימים רק 36% שמאמינים כי הפרס מגיע לאובמה.
 
אפילו יועץ הנשיא, דיוויד אקסלרוד, אישר בליל אמש כי אובמה ייאלץ בנאומו "לפשר בין התפקיד של המפקד העליון לבין השאיפות שלו לקדם עולם של שלום בעידן של מלחמה".
 
ב-11 חודשי נשיאותו, ברק אובמה שינה את גישת ארצות הברית לסכסוכים בעולם מזו של קודמו בתפקיד נשיאות ארה"ב ג'ורג' בוש, אשר התנגד בדרך כלל לפתרונות דיפלומטים. אובמה ניסה לתקן את התדמית שיצר ג'ורג' בוש לארצות הברית בעולם בפנייתו לעולם המוסלמי בגישה מפויסת.
 
אובמה ניסה לתקן את הקשרים עם מדינות אירופה אשר התערערו בזמן ממשל בוש ואף שיפר את הקשרים המתוחים עם רוסיה. עם זאת, באפגניסטן, המזרח התיכון, אירן וצפון קוריאה - נתקל חתן פרס נובל המיועד בקשיים לא מעטים.