יום ראשון כ"ז בסיון תשפ"ב 26/06/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

איראן לא מפסיקה לאיים

שר ההגנה האיראני: "נפגע במתקנים ישראליים אם נותקף, איראן רוצה לשפר יחסיה עם מדינות האזור"

ראובן שטיין כ"ב בכסלו תש"ע - 09/12/2009 16:39
"נפגע במטרות אסטרטגיות בישראל בתגובה להתקפה על מתקני הגרעין שלנו", כך אמר היום (ד') שר ההגנה האיראני בביקורו בסוריה. במהלך ביקורו הוא הבהיר כי מטרות הידוק הקשר הביטחוני בין סוריה לאיראן הוא כדי להרתיע את ישראל מלתקוף בארצם.

סוכנות הידיעות 'מאהר' ציטטה את שר ההגנה בנאומו, ופרסמה כי "הכוחות המזוינים של הרפובליקה האיסלמית מוכנים לחלוטין. אם נותקף על ידי ישראל, המטרות הראשונות שלנו יכללו מפעלים לייצור כלי נשק ואתרים גרעיניים בלתי קונבנציונאליים".

יחסי איראן וסוריה הם אסטרטגים בין שתי המדינות, אשר פועלות, לדבריהם, לקדם שלום ויציבות באזור. "טהרן ודמשק ממלאות תפקיד משמעותי בעלייתו של ציר חדש בעולם, שנועד לספק עצמאות וחופש ולהגן על האינטרסים של האומות", אמר השר האיראני.

היחסים האסטרטגיים בין שתי המדינות, אמר שר ההגנה, ירתיע את ישראל. "טהרן מתייחסת להגנת סוריה כאילו היא מגנה על השטחים שלה עצמה". עוד הוסיף כי הקשרים בין שתי המדינות יכולים לשרת בתור דוגמה למדינות אחרות במזרח התיכון.

"הכרחי שהמדינות המוסלמיות ששואפות לשלום יעשו מאמצים לספק שלום וביטחון", אמר שר ההגנה בסוף נאומו, "זו הסיבה שאיראן רוצה לשפר את יחסיה עם כל מדינות האזור במסגרת של מדיניות ביטחון".
 1. 1. לא מאיים ולא בטיח
  האט ער געזאגט 09/12/2009 16:52
  הדבר היחיד שהוא עושה, הוא מייצר אייטמים לגופי התקשורת