יום רביעי ט"ז בתמוז תש"פ 08/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בישראל אין חולי "שפעת מקסיקו". השניים שאובחנו כנגועים - שוחררו מבתי החולים

הילדה מרעננה שאושפזה בביה"ח, לוקה בשפעת רגילה. מערכת הבריאות בישראל נמצאת עדיין בהיערכות מוגברת. בנתב"ג בודקים את כל הנוסעים המגיעים ממקסיקו - ובעולם ממשיכים לספור את מספר החולים והמתים מהמחלה

משה שוורץ ואיתן פריד ז' באייר תשס"ט - 01/05/2009 13:01

 

 

בישראל אין חולים ב"שפעת מקסיקו". כך מתברר לאחר שחרורם של שני החולים היחידים שלקו בשפעת ואושפזו השבוע בבית החולים. הבוקר (ו'), שוחררו השניים לבתיהם כשהם בריאים ושלמים.

בבתי החולים לא מאושפזים אנשים עם חשד ל"שפעת מקסיקו". הבוקר הגיעה לבית החולים "בני ציון" בחיפה צעירה שחשה שלא בטוב, אך לאחר שנערכו לה בדיקות שולחה לביתה.

בשתי כיתות בית-ספר ברעננה, לא נערכו היום (ו') הלימודים, לאחר שמשרד הבריאות הורה ל-60 התלמידים להישאר בבתיהם בעקבות החשש כי אחת התלמידות, בת 9, נדבקה ב"שפעת מקסיקו". התלמידה חזרה ממקסיקו לפני מספר ימים, שבה לבית הספר, והחלה לפתח תסמינים של שפעת. כעבור כמה שעות חשה ברע ופונתה לבית החולים "מאיר" בכפר-סבא, שם אושפזה בבידוד. מאוחר יותר, לאחר בדיקות מקיפות שנערכו, התברר כי הילדה לקתה בשפעת רגילה. היא שוחררה לביתה והורי תלמידי שתי הכיתות קיבלו עדכון כי הם חוזרים לשגרה.

עם זאת, ההיערכות של מערכת הבריאות לא השתנתה. בתי החולים הונחו לעקוב אחר כל אדם שחש בתסמיני שפעת. בנוסף, הוגברו הבדיקות הרפואיות בנתב"ג לשבים מחו"ל. המרפאה המיוחדת שנפתחה בנתב"ג, בודקת את כל הנוסעים המגיעים ממקסיקו. במקרה הצורך, יתאפשר לצוות הרפואי להכריח חשודים כנגועים בשפעת, להתאשפז בבית החולים.

ובתוך כך, התייצב מספר המקרים החדשים של שפעת הקטלנית במקסיקו, כך לדברי שר הבריאות המקסיקני, חוזה אנחל קורדובה, שאמר במסיבת עיתונאים כי ארצו קיבלה סיוע בינלאומי לביצוע בדיקות למחלה.

ברחבי העולם מאובחנים כעת כמה מאות מקרים של הידבקות בנגיף, 300 מהם במקסיקו. בישראל אובחנו עד-כה שני מקרים בלבד של חולים בשפעת, אחד מהם, תומר וג'ים, צפוי להשתחרר היום מבית החולים.

יודגש, כי ארגון הבריאות העולמי העניק שם רשמי לנגיף: שפעת H1N1 ולא "שפעת החזירים" כפי שכינו כלי התקשורת בעולם את הנגיף החדש. בישראל, יש לציין, כמה מכלי התקשורת, בעיקר בתקשורת החרדית, מכנים את השפעת כ"שפעת מקסיקו".