יום רביעי ט"ז בתמוז תש"פ 08/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ישראל פרסמה אזהרת מסע למקסיקו

משרד הבריאות שיגר רופאים לבדוק את הנכנסים לישראל במעברי הגבול. נתניהו הורה לרכוש כמות גדולה של תרופות שתספיק לרבע מהאוכלוסיה, מבלי להתחשב בשיקולי תקציב

דוד כץ ו' באייר תשס"ט - 30/04/2009 15:02
ראש הממשלה, בנימין נתניהו קיים הבוקר (ה') דיון נוסף שנועד לבחון את הערכות הגורמים הנוגעים בדבר להתפתחויות בנושא "שפעת מקסיקו". בדיון שהתקיים בלשכת ראה"מ בתל-אביב, נטלו חלק סגן שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, סגן שר הביטחון, מתן וילנאי וכן בכירי משרד הבריאות ונציגי משרד הביטחון.
 
בסיום הדיון החליט ראש הממשלה להיענות לדרישת סגן השר הרב ליצמן, כי הטיפול בנושא השפעת הקטלנית יישאר בשלב זה בידי משרד הבריאות. במקביל, הועלתה רמת ההיערכות של ישראל לדרגה 5 מתוך 6, בדומה לרמת ההיערכות הבינלאומית.
 
בדיון היום הוחלט לאתר ולטפל בנכנסים לישראל, כאשר כל אדם שנכנס במעברי הגבול יתבקש להצהיר האם שהה במקסיקו בשבוע האחרון. במידה וכן הוא ייבדק במקום. לצורך כך יישלחו עוד היום רופאים ממשרד הבריאות למעברי הגבול ולכניסות לישראל, בדגש על נמל התעופה בן-גוריון. עוד הוחלט, כי משרד הבריאות ימשיך במעקב אחר הנבדקים ששהו בשבוע האחרון במקסיקו והם יתבקשו להישאר בביתם.
 
נתניהו, המשמש כשר הבריאות בפועל, הודיע למשתתפי הדיון היום, כי עד להודעה חדשה תתקיים מדי יום ישיבה בהשתתפותו, כאשר כל הנוגעים בדבר מתבקשים לעקוב, להתעדכן ולהיערך לצעדים נוספים במידה וידרשו. כן הורה נתניהו למשרד הבריאות לצאת במסע הסברה בכדי להנחות את הציבור כיצד ניתן לצמצם את הסיכוי להידבק במחלה ולמנוע את התפשטותה. היום מפעיל משרד הבריאות קו פתוח לציבור עד השעה 19.00, בטלפון 03-6951541 מכל טלפון, או *3090 מקווי בזק בלבד.
 
בדיון עסקו המשתתפים גם במלאי התרופות הקיים במחסני משרד הבריאות, למקרה של התפרצות חריפה יותר, חלילה, של הנגיף. ראש הממשלה הנחה את משרד הבריאות להגדיל את מלאי התרופות למחלה ולהתעלם משיקולי תקציב. בנוסף, הורה נתניהו למשרד הבריאות לוודא שאחוז החיסונים ביחס לאוכלוסייה יהיה הרבה מעל הממוצע העולמי ולמעלה מהמלצות ארגון הבריאות העולמי. "זהו מהלך שיציב את ישראל בין 5 המדינות המובילות בעולם מבחינת אחוז התרופות ביחס לאוכלוסייה", אמר נתניהו.
 
יודגש, כי לעת עתה משרד החוץ עצר יצאה של משלחות מישראל למקסיקו, ופורסמה הזהרת מסע לגבי ישראלים המתכוונים לנסוע למקסיקו, כי בשלב זה יש להימנע מלעשות זאת. במקביל, משרד החוץ פנה אף הוא לשלטונות מקסיקו וביקש מהם להימנע בשלב זה מלשגר משלחות ותיירים לישראל.
 
ישראל, כך אומרים במשרד ראש הממשלה, עומדת בקשר רצוף עם גורמים נוספים במזרח התיכון, ובהם מצרים, ירדן והרשות הפלשתינית, כדי לשתף פעולה בנושא.
 1. 2. תיאוריית הקונספירציה שלי
  המח היהודי 30/04/2009 17:53
  בסוף יתברר שחברות התרופות אחראיות להפצת המחלה בשביל שכולם יקנו את התרופות שלהם
 2. 1. אתם מבינים את הראש של משרד הבריאות?
  דודי גרוס 30/04/2009 16:44
  למה המספר של המוקד הטלפוני צריך להיות כל כך מסובך? למה אי אפשר לעשות איזה מספר כל וקליט כמו כל חברה שמכבדת את עצמה?