יום שני ג' בתשרי תשפ"א 21/09/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

בנק מרכנתיל משיק את "מרכנתיל דרייב"

בנק מרכנתיל משיק את "מרכנתיל דרייב"

במסגרת "מרכנתיל דרייב" הלקוח משלם במשך 4 שנים על 60% משווי הרכב בלבד * תומר פרג, מנהל אגף השיווק במרכנתיל: "'אנו מאמינים כי פתרון זה יאפשר לאלפי משפחות נוספות לרכוש רכב חדש"

איתמר רוזן, י"ב באייר תש"ע - 26/04/2010 09:26

בנק מרכנתיל משיק פתרון מימון שנועד להקל על אלפי משפחות לרכישת רכב חדש. "מרכנתיל דרייב" הינו למעשה מוצר אשראי, המאפשר  לקבל מימון של עד 100% מעלות רכישת הרכב החדש, ולשלם במשך 4 שנים (48 חודשים) עבור 60% בלבד מעלות הרכב. יתרת ההלוואה (40%) תוחזר בתום 4 שנים, כשבידי הלקוח עומדת האפשרות למכור את הרכב על מנת להחזיר את היתרה. על פי חישובי ירידת ערך מקובלים בענף הרכב, לאחר המכירה והחזר יתרת ההלוואה ייוותר בידי הלקוח סכום עודף, שבו יוכל להשתמש לרכישת הרכב  החדש הבא שלו. המוצר הינו מוצר מדף חדש שמציע מרכנתיל לציבור הרחב.


 "מרכנתיל דרייב" מאפשר להוזיל את ההחזר החודשי בעשרות אחוזים, בהשוואה להלוואות מקובלות במערכת הבנקאית, שבהן הלווה משלם את מלוא סכום ההלוואה בהחזרים חודשיים. למעשה, שיטת "מרכנתיל דרייב" מאפשרות לדחות החזר 40% מסכום ההלוואה לסוף תקופת ההלוואה, כשהלקוח יכול להחזיר את יתרת ההלוואה באמצעות מימוש הנכס שרכש באמצעות ההלוואה (הרכב החדש). עם הרכישה כבר נרשם הרכב על שמו של הלקוח.


במסגרת תוכנית "מרכנתיל דרייב", ניתן לקבל הלוואה של עד 160,000 שקל, בשיעור של עד 100% ובריביות המתחילות בגובה ריבית הפריים, בכפוף לשיקולי הבנק.


לדוגמה, על רכישת רכב בסכום של 90 אלף שקל במימון מלא על פי שיטת "מרכנתיל דרייב", ישלם הלווה החל מ-1,350 שקל מדי חודש במשך 4 שנים, והיתרה (36 אלף שקל) בתום התקופה. זאת, לעומת החזר חודשי של 2,100 שקל בחודש, אילו היה מקבל הלוואה באותם תנאי מימון, אך כשמלוא ההלוואה מוחזרת בהחזרים חודשיים. על הלוואה של 120 אלף שקל ישלם הלווה למרכנתיל מ-1,800 שקל בחודש במשך 4 שנים, והיתרה (48 אלף שקל) בתום התקופה. זאת, לעומת החזר חודשי של כ-2,800 שקל בבנקים אחרים, כאשר כל ההלוואה מוחזרת בהחזרים חודשיים למשך 48 חודש (כל הדוגמאות הן להלוואה בריבית של החל מפריים).


תומר פרג, מנהל אגף השיווק בבנק מרכנתיל, אמר: " מוצר המדף 'מרכנתיל דרייב' פותח לאחר שזיהינו קהל יעד של אלפי משפחות, הנמנעות מרכישת רכב חדש בשל ההחזר החודשי הגבוה. אנו מאמינים שמשפחות אלה ימצאו ב'מרכנתיל דרייב' מענה לצורך להוזיל את ההחזר החודשי.