יום ראשון כ"ד בכסלו תשפ"ב 28/11/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

תנופה לפעילות המטה לקידום תעסוקה באלעד

בעירייה מבטיחים: מאות משפחות מתושבי העיר ימצאו את פרנסתן בקרוב

משה שוורץ ט"ו בסיון תשס"ט - 07/06/2009 20:50
תנופה רבה לפעילות המטה לקידום התעסוקה באלעד. ראשי העירייה מתכוונים ליצור בקרוב מאות מקומות עבודה נוספים, כשתנאי הסף הוא שכר מעל לממוצע.
 
את היוזמה החשובה לקידום הנושא לקח על עצמו ראש העיר הרב יצחק עידן. כבר עם כניסתו לתפקיד, הורה ראש העירייה לסגנו הרב פנחס גרוס המשמש כיו"ר ועדת התעסוקה בעיר לתרום מניסיונו העשיר, לקדם את נושא התעסוקה בעיר, ולהירתם באופן גורף כדי לפעול להכנסת חברות נוספות במשק לאלעד, בשיתוף משרד התמ"ת, כדי ליצור מקומות עבודה נוספים לתושבי העיר.
 
מטה התעסוקה הפועל בלשכת ראש העיר פועל במטרה משותפת עם ועדת התעסוקה בראשותו של הרב פנחס גרוס, והאגף לשירותים חברתיים בראשות הגב' אפרת דרי. מטרת המטה הינה לאגם את כל הצרכים והאפשרויות כדי להביא מגוון רחב של תחומי התעסוקה לעיר.
 
בפגישה שנערכה בלשכת ראש העיר, עדכנו חברי המטה, את ראש העיר על התקדמות בפרויקטים חדשים לתעסוקה. וסקר את פעילות ועדת התעסוקה החל מהדרכה בקו"ח וכלה באיתור והכוונה למקומות עבודה.
 
במסגרת הפעילות בנושא תיכנס בחודש הקרוב חברת מל"ם מערכות להפעיל מרכז פיתוח שיגייס עשרות נשים חרדיות לעבודה בתחום תכנות, גרפיקה, וכו'. וכן ועדת התעסוקה נמצאת במו"מ מואץ עם חברות נוספות בתחום ההיי-טק כדי לפתוח מרכזי תעסוקה נוספים בעיר.
 
מטה התעסוקה ירכז ידיעות על המצב בשוק העבודה ועל מגמות ההתפתחות בו, ויעסוק בהשגת עבודה לדורשיה ובהפניית עובדים לדורשיהם, וישתף פעולה עם גופים אחרים בענייני הכשרה מקצועית, ייעוץ והדרכה בבחירת מקצוע. ויקיים מעקב אחרי השמתם בעבודה והתמדתם בה.
 
סגן ראה"ע הרב פיני גרוס מסר, כי העיריה נמצאת במו"מ עם החברות הגדולות במשק, להקים ריכוזי עבודה גדולים באלעד. "זוהי שאיפתנו, להביא פתרונות תעסוקה לכל דורשי העבודה בעיר אלעד על כל גווניה, ובניגוד למצב כיום שנותנים שכר מינימום".
 
ראש העיר ציין כי לא ייתכן שחברה זו או אחרת שמעסיקה עובדים במגזר הכללי מחוץ לאלעד תשלם פי-שניים לעובד ובאלעד תקצץ לעובד את השכר ב-50%. "צריך לעצור את המודל הזה, לגרום לחברה בדרכים אלו או אחרות שלא להגיע למצב בו הם משלמים שכר מינימום לעובדים או לחלופין לבנות מסלולי קידום", אמר.
 
ראה"ע הוסיף כי "חשוב מאד שכל מעסיק שייכנס לאלעד יידע שבאלעד נותנים לו יציבות, אבל הוא לא משלם במתכונת של שכר מינימום. כמו-כן בעניין משרות מפוצלות, יש לדרוש מהמעסיקים לתת תמריץ עבור שעות אחה"צ", הוסיף.