יום ראשון כ"ד בכסלו תשפ"ב 28/11/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

ח"כ הרב מוזס ביקר באלעד

ביקר במוסדות התורה והחסידות ונפגש עם ראש העיר

משה שוורץ א' בסיון תשס"ט - 24/05/2009 16:26
ביום חמישי האחרון ביקר באלעד יו"ר סיעת יהדות התורה חבר הכנסת הרב מנחם אליעזר מוזס, לראשונה מאז היכנסו באופן רשמי לתפקידו כחבר כנסת. הרב מוזס היה אורחו של ראש עיריית אלעד, הרב יצחק עידן, וכאורחם של קהילת ויז'ניץ ומוסדותיה באלעד בפרט.
 
חבר הכנסת הרב מוזס סייר בשכונות העיר, ובמוסדות החסידויות ויז'ניץ, צאנז, קהל חסידים, ערלוי, ישיבת ויז'ניץ, ועוד.
 
במהלך ביקורו בעיר נפגש ח"כ הרב מוזס עם רבני העיר הגר"מ מלכה והגרש"ז גרוסמן, וכן עם הרב ויינברגר רב קהילת 'ויז'ניץ' אור ישראל. לחלק מהסיור נלוו גם ראש העירייה הרב יצחק עידן, סגנו הרב ישראל פרוש, וסגן רה"ע ומחזיק תיק ההנדסה הרב חיים מאיר כץ.
 
את הסיור חתמה פגישתם של ראש העירייה הרב יצחק עידן וח"כ הרב מנחם אליעזר מוזס, במהלכה סקר ראש העירייה את התפתחותה של העיר, בנושאי החינוך, הדיור, והתעסוקה.
 
ח"כ מוזס התפעל מהפיתוח המהיר של העיר הצעירה בזמן קצר כל-כך, וזקף לזכותו של ראש העיר את המשך פיתוחם ושגשוגם של מוסדות התורה בעיר אלעד. ח"כ מוזס הודה לראש העיר על סיועו העקבי למען מוסדות התורה בכלל ומוסדות ויז'ניץ בפרט, וראש העיר הבטיח להמשיך ולסייע למען מוסדות ויז'ניץ על כל שלוחותיה.
 
ח"כ הרב מוזס הבטיח לייצג נאמנה את העיר אלעד במוסדות השלטון, ולסייע בכל התחומים, ובעיקר בתחום הדיור והרחבת גבולות הישוב, ומתן סיוע לפרויקטים לתעסוקה ברחבי העיר.