יום ראשון כ"ד בכסלו תשפ"ב 28/11/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

התושבים מגבשים את התקציב העירוני

יוזמה מקורית של עיריית אלעד, הצליחה מעל למשוער

משה שוורץ י"ב באייר תשס"ט - 06/05/2009 18:09
בימים אלו של הכנת התקציב העירוני לאישור מועצת העיר, ביקש ראש העירייה הרב יצחק עידן לשתף את תושבי העיר בהליכי גיבוש התקציב, ועל כן נקרא הציבור לומר את דעתו, על הצרכים עליהם יש צורך במתן דגש מיוחד.
 
לצורך כך פרסמה העירייה מנשרים ומודעות בעיתונות המקומית, בהם נקרא הציבור לומר את דעתו ואת הנושאים עליהם יש צורך לתת דגש מיוחד בתקציב שיובא לאישור.
 
בטופס, התבקשו התושבים לסמן 3 סעיפים, בדירוג עדיפות, מתוך מכלול הנושאים העירוניים, בהם חינוך, תרבות, רווחה, ביטחון, גנים, תברואה ועוד. ולשלוח את הטפסים בפקס או למוסרם בלשכת ראש העיר.
 
התוצאות ליוזמה היו מעל ומעבר למצופה, כבר בבוקר שלמחרת הפרסום ובמשך השבועיים שלאחריו הגיעו ללשכת ראש העיר מאות הודעות פקס', וכן תושבים שהגיעו למסור את הטפסים.
 
משקלול וניתוח הנתונים שהתקבלו, עולה כי מרבית מתושבי העיר שמילאו את הטפסים סוברים כי נושא החינוך בעיר הוא הנושא החשוב ביותר עליו יש לתת את הדעת ומלוא תשומת הלב. במקום השני עומד נושא שירותי הדת, ולאחר מכן נושא הגנים, עליהם יש לתת את הדגש באישור התקציב בקרוב.
 
תושבי העיר לא התעצלו, ומרבית השולחים אף הוסיפו הערות בונות, או הצעות לשיפור בנושאים עירוניים שונים העומדים על הפרק. אך תושבים רבים טרחו להודות לראש העיר על היוזמה המבורכת, או סתם על הנאתם להתגורר באלעד.
 
ראש העיר הרב יצחק עידן עבר על כל הערות התושבים בטפסים שהתקבלו, ועם קבלת שקלול הנתונים אמר, "ראשית ברצוני להודות לתושבי העיר על שיתוף הפעולה, מאות הודעות הפקס שהגיעו ללשכתי הוכיחו כי לציבור יש עניין להיות חלק מהעשייה המבורכת. לקחנו את הנתונים וההערות הבונות לתשומת לב".
 
"התקציב החדש יכלול גידול ניכר ומשמעותי בהשקעות העירייה בתחומי החינוך, והאחזקה השוטפת של העיר. תוך מתן דגש על שירותי הדת, הגנים, יחד עם שאר הנושאים העירוניים.ראש העיר הוסיף, "נשמח לקבל ולטפל בכל עת בפניות, הערות, או בקשות מצד התושבים, בפקס' שבלשכתי", אמר.