יום ראשון כ"ח בשבט תש"פ 23/02/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

שירותי הכבאות בירושלים נערכים לל"ג בעומר

בתחילת השבוע תחל הכוננות לקראת הדלקת המדורות המרכזיות בשכונות

אבי משה י"ד באייר תשס"ט - 08/05/2009 11:24
שירותי כבאות וההצלה בעיריית ירושלים נערכים לקראת אירועי ל"ג בעומר בשכונות העיר. החל מתחילת השבוע ייכנסו שירותי הכבאות לכוננות, ולפני הדלקת המדורות ייצאו לסיורים מוקדמים עם נציג המשטרה בכל השכונות והמקומות בהם ידליקו מדורות.
 
שירותי הכבאות מבקשים מהציבור, לבחור במקום מבודד ונקי מכל חומר בעירה, עדיף שטח חולי. חל איסור מוחלט להדליק אש:בקרבת מבנים ומתקנים (מגורים, תעשייה, מחסנים וכו'), כמו גם ליד מתקני חשמל או מתחת לקווי חשמל / טלפון, בסמיכות למצבורי חומרים מסוכנים ו/או נוזלים דליקים,בקרבת עצים, צמחייה ושדות קוצים וכן לא בקרבת כלי-רכב, בגנים הציבוריים ובין בניינים. בסיום החגיגות, יש לוודא כיבוי מוחלט של המדורה על ידי שפיכת חול או מים.
 
שירותי הכיבוי מזהירים את החוגגים ומדליקי המדורות והמנגלים בל"ג בעומר, לא לתת לילדים להדליק את המדורות או להפעיל את המנגלים. הדלקת האש תתבצע אך ורק על-ידי אדם מבוגר שיהיה אחראי וישגיח על הילדים. כמו כן יש להימנע משימוש בחומרים דליקים, הבערת מנגלים שלא על-פי הכללים, משחקי קפיצה מעל המדורות, השלכת תרסיסים לאש ועוד. במקרים בהם אוחזת אש בבגדים, יש לשכב מייד על הקרקע ולהתגלגל מספר פעמים, אם ישנה שמיכה/מגבת גדולה/או בגד יש לעטוף את הנפגע.
 
סגנית ראש העיר ירושלים ומחזיקת תיק איכות הסביבה, נעמי צור, מצטרפת להנחיות שירותי כיבוי והצלה וקוראת לציבור הירושלמי ולמבקרים הרבים העולים לירושלים, לשמור על ערכי הטבע והגנים שירושלים מתייחדת בהם, תוך הקפדה ושמירה על שלמות הגנים. "אל תפגעו בצמחיה, הסתפקו במדורות קטנות וצנועות, אל תשרפו חומרים דליקים כגון פלסטיק, סוללות או מיכלי תרסיס, אספו את האשפה ופנו אותה לפחי זבל מסודרים", כתבה צור בהנחיותיה לציבור.
 
האגף לשיפור פני העיר, המחלקה לגננות והפיקוח העירוני, עורכים בימים אלה סיורים ברחבי העיר כדי למנוע עקירת ספסלים, שולחנות, עצים, ענפים וצמחייה לצורך הדלקת מדורות וכן למנוע הדלקת מדורות על כרי דשא וגנים ציבוריים. בכל שנה נתקלים עובדי העירייה בנזקים כבדים הנגרמים לגנים הציבוריים, פגיעה באביזרים, מתקנים ומערכות השקיה.
 
העירייה מבקשת מהציבור בכל מקרה של אירוע חריג להזעיק את מכבי האש-102.