יום שלישי כ' באייר תשפ"ד 28/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

הרב חיזק את עובדי הנמל

רבה של אשדוד הגר"ח פינטו שליט"א ערך סיור חיזוק מקיף בנמל אשדוד. במהלך הסיור עמד מקרוב על נהלי הכשרות במטבחים, במסעדות ובמחסני המזון של הנמל - היחיד בארץ ששומר על קדושת השבת מכניסתה ועד צאתה

יוסי בלוך, ז' באב תש"ע - 18/07/2010 15:49

בשבוע הקודם (דברים) התקיים סיור מיוחד ראשון בנמל אשדוד בראשותו של הרב הראשי לאשדוד, הרה''ג רבי חיים פינטו, כדי לעמוד מקרוב על נוהלי הכשרות במטבחים, במסעדות ובמחסני המזון של הנמל אשר נותנים שירותי מזון לאלפי העובדים מידי יום ביומו בחדרי האוכל. אל הרב הראשי נלוו יו"ר המועצה הדתית הרב עובדיה דהן, מפקחי כשרות ומשגיח הכשרות בנמל, הר' אברהם ממן ודובר הנמל, מר דוד ועקנין.

הביקור החל בקבלת פנים מיוחדת באולם 'עוגן' בתוך הנמל כאשר רכב מיוחד המתין בכניסה לנמל, בו נסעו פמליית הרב הראשי בכל שטח הנמל.

בקבלת פנים באולם 'עוגן' המתינו בכירי ועובדי הנמל לבואו של הגר''ח פינטו הרה''ר כשבנתיים עובדים רבים מנצלים את השהות לקבל את ברכתו של הגר''ח פינטו לעצה ולברכה.

דובר חברת הנמל, מר דוד ועקנין, פתח בברכת ברוכים הבאים וציין שזוהי זכות גדולה לנמל אשדוד לארח את הרב הראשי שנבחר בתקופה האחרונה בביקור ראשון בנמל. וציין שדווקא עובדי הנמל ברובם מכירים את הרב הראשי מזה כבר שנים רבות אשר עומדים עימו בקשר ואף יש פסקי הלכה חשובים שהרב קבע לעובדי הנמל שהם עומדים בתוקף עד היום הזה כמו נושא העבודה בימי חול המועד שרק מי שאכן שומר שבת וחג כראוי, פטור מעבודות בנמל בימים אלו. וכן בנושא שמירת דגל השבת בקרב העובדים שזה הנמל היחיד בארץ שב''ה שומר על קדושת השבת מכניסתו ועד צאתו במשך כבר שנים רבות בעצתו ובברכתו של הגר''ח פינטו.

בהמשך נשאו דברים, סמנכ''ל הכספים מר אפי ארבל, יו''ר ועד התפעול מר אבינועם שושן, והרב עובדיה דהן יו''ר המועצה הדתית.

דברי סיום וברכה נשא הרב הראשי הרב חיים פינטו שהזכיר את חשיבותם של ימי בין המצרים בו אנו נמצאים וקרא להתחזק במצוות שבין אדם לחבירו כדי לזכות בכך לבנית בית המקדש במהרה.

לאחר שלב הדרשות המשיכו האורחים בנסיעה לכיוון אולם חדר האוכל והמטבחים, שם ערכו בדיקה יסודית. כשבתחילה הרה''ר הרב פינטו הביע את התפעלותו מההפרדה המוחלטת באולם בין חלב לבשר כולל מחיצות בישיבה בחדר האוכל וזאת בנוסף לכלים שונים וצוות נפרד. כך גם ערכו בדיקה במקררים ובתנורי האפיה הנמצאים בחדרים נפרדים לחלוטין, בארגזי העופות והבשר וכן במחסני המזון. הרב פינטו ציין לשבח שירקות העלים כולם הם מסוג ללא חשש תולעים ומוצרי הקפואים ומזון שימורים ברובו נמצא בהשגחות של הבד''ץ ובפנייתו לצוות אחראי המזון ביקש לחזק שגם שאר המוצרים וכן העופות יהיו בהכשר מהודר של הבד''ץ לרווחתם של הפועלים, כדי לזכותם באוכל כשר ומהודר. צוות אחראי המזון בנמל שמע את בקשותיו של הרב פינטו ואמר שישקול את הבקשות בתיאום עם הנהלת המערכת לטובת העובדים.

כמו''כ הרב פינטו התעניין בנושא תרומות ומעשרות והתברר שהכל נמצא תקין ומסודר. הרב עובדיה דהן יו''ר המועה''ד אמר ל"טוג" לאחר הסיור המיוחד, "ב''ה בכירי הנמל קיבלו את הרב הראשי בכבוד רב ושמעו לבקשותיו בכל נושא הכשרות והשבת כפי שאכן כבר בעבר פעל המרא דאתרא הרב חיים פינטו בנושאים אלו לבקשותיהם של עובדי הנמל, נושא הכשרות במטבחי הנמל כיום הוא בבחינת מוסיף והולך ומקווים שיתחזק עוד בעתיד גם במסעדה החדשה".

משם המשיכו לפקוד את בית הכנסת של עובדי הנמל אשר שם בנוסף מתקיים כולל "הדרת יוסף" אשר בו שוקדים אברכים מצויינים על התורה במשך כל היום בראשותו של הרה''ג ר' שלמה פרץ שליט''א שקיבל בחביבות רבה ובברכת ברוכים הבאים את הגר''ח פינטו והפמליה, עובדי הנמל פנו בבקשה מיוחדת להגר''ח פינטו שיאות להגיע לקראת חודש הרחמים והסליחות בחודש אלול הקרוב לכנס חיזוק והתעוררות לקראת הימים הנוראים.

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]

טוג
  [צלם]