יום שלישי כ' באייר תשפ"ד 28/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

אשדוד: מתקדמים לקראת הקמת בית החולים

יו"ר קבוצת IDB, נוחי דנקנר נרתם לסייע להקמת המרכז הרפואי באשדוד

יוחנן וייסברג ד' בחשון תש"ע - 22/10/2009 18:12
רבי יעקב ישראל איפרגן שליט"א מנתיבות, מר נוחי דנקנר, יו"ר קבוצת IDB, סגן שר הבריאות, ח"כ, הרב יעקב ליצמן, מר חיים גבריאלי, מנכ"ל IDB, מר רמי מרדור, מנכ"ל קרן IDB, וראשי עמותת "רפואה וישועה" – הרב יונתן בורנשטיין והרב נחמן וידסלבסקי ערכו ביום שני האחרון ביקור במרכז הרפואי שמוקם בימים אלו באשדוד ע"י עמותת "רפואה וישועה". הביקור נערך ביוזמתו של רבי יעקב ישראל איפרגן שליט"א מנתיבות.
 
במהלך הביקור התרשמו האורחים מקצב התקדמותו של הבניין ההולך ומושלם, כאשר בס"ד בתקופה הקרובה, עם קבלת האישורים המתאימים מכל גורמי קבלת ההחלטות בבריאות ובאוצר ניתן יהיה לגשת לשלבי אבזור הבניין לשם פתיחתו בקרוב.
 
נוחי דנקנר, הידוע בפעילותיו הברוכות למען ערי ספר ויישובי קווי העימות בצפון ובדרום, הבטיח לסייע למיזם הקמת המרכז הרפואי באשדוד. דנקנר הביע תודה להרב איפרגן שליט"א שבזכותו נחשף בפניו המיזם הייחודי, והעלה על נס את מסירותם של ראשי העמותה, שבניגוד לכל הציפיות הצליחו להקים תוך תקופה קצרה את המבנה ולגייס עשרות מיליוני דולרים הנחוצים להקמתו.
 
דנקנר הצהיר כי נענה לפנייתו של הרב איפרגן שליט"א להירתם לסיוע בהקמת המרכז הרפואי, שאמור לשאת את שמו של אבי הרב, הצדיק רבי שלום איפרגן זי"ע, ואשר אין ספק כי בזכותו ינצלו חייהם של תושבים רבים מאשדוד ומהאיזור.
 
סגן שר הבריאות, ח"כ הרב יעקב ליצמן הפועל מזה שנים למען הקמתו של בית החולים באשדוד, אמר כי הגיע הזמן שראשי האוצר יפנימו כי הקמת בית החולים באשדוד מהווה צורך קריטי לתושבים. דבר שהוכח בפרט במהלך מלחמת 'עופרת יצוקה' כאשר תושבי העיר החמישית בגודלה בישראל שהיתה נתונה תחת מטח גראדים - גילו כי בכל מקרה של פגיעה מפונים הנפגעים למרכזים מרוחקים, דבר שכבר עלה בחייהם של מספר תושבים.
 
הוא קבע כי באוצר הערימו די והותר מכשולים בדרך למכרז, וכי עתה הגיע הזמן ללכד כוחות למען פתיחתו של בית החולים. סגן השר הביע הערכה לגרי"י איפרגן שליט"א שנוכח במצוקתה של העיר אשדוד והוא נחלץ לעזרתה בקידום המרכז, כאשר הרב מדרבן אישים שונים ליטול חלק בהקמת בית החולים. אך ציין כי "התרומות הגבוהות הניתנות בידי יהודים בעלי לב חם, אינן פוטרות את מדינת ישראל ממחויבותה הבסיסית למען תושבי העיר".
 
הרב ליצמן הבהיר כי קיימת אפשרות לפתיחת בית חולים בעיתוי קרוב, מה גם שהדבר לא נעשה על חשבון המדינה שכן עמותה פרטית היא זו שגייסה את ההון להקמתו.