יום שלישי כ' באייר תשפ"ד 28/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

הרבנים למשטרה: חלקו דו"חות תנועה

רבני אשדוד ביקשו מהמשטרה להעניק דו"חות ולתושבים קראו לשמור על חוקי התנועה

יוחנן וייסברג כ"ב באלול תשס"ט - 11/09/2009 06:56
לפתחם של חברי בית הדין שע"י רבני הקריות באשדוד הגיעו פניות רבות מתושבי העיר על זלזול, לכאורה, של חוקי התנועה שלא נאכפים ברובע ז' באשדוד, הרובע המאוכלס ביותר בבני נוער בעיר, ופעמים רבות אירעו נסים כשרק ברגע האחרון נמנעו תאונות.
 
הגידול המבורך ברובע, עם ריבוי המכוניות אך חוסר האכיפה, גרמו לאנשים, בחוסר תשומת לב, לזלזל בחוקי התנועה, זלזול המתבטא בחנייה במקומות האסורים לכך, בחסימת מעברי חציה, וגם בנהיגה במהירות מופרזת בכבישי הרובע.
 
 הרבנים היושבים על מדין פנו לראשי משטרת התנועה באשדוד ולמשטרה הקהילתית ברובע ז', גוף המנוהל על-ידי העסקנים ר' אשר לוי ור' משה גרינבוים להגברת האכיפה.
 
ואכן, בשבועות האחרונים ניכרת פעילותם של אנשי המשטרה הקהילתית המסתובבים ברחבי הרובע ומעירים לחונים שלא על פי חוק כדי לשמור על החוקים מצילי החיים.
 
 בתקופה הקרובה יתוגברו הסיורים באמצעות שוטרי משטרת התנועה, שלא ייסתפקו בהזהרה ובהערה אלא אף ירשמו דו"חות, וזאת בגיבוי מלא של הרבנים שליט"א שבנוסף לברכתם וליוזמתם בנוגע לפעילות המשטרתית המורחבת, אף פרסמו במכתב מיוחד, הקורא לתושבים לציית לחוקי התנועה.
 
במכתב כותבים הרבנים לנהגים ואף לעוברי הדרך, לשמור על דיני התנועה ולא לחנות במקומות המסומנים גם לא לזמן מועט(...) ומדגישים, כי בוודאי שהסמכות נתונה בידי הממונים על כך לקנוס את אלו המפרים את הכללים.