יום ראשון כ"ח בשבט תש"פ 23/02/2020
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

עמק הצבאים יהפוך לפארק טבע עירוני

התכנית משלבת בין שימור הטבע ופעילות חברתית בשטח, בשילוב אזורי עתיקות, שבילי הליכה

אבי משה ט"ז בתמוז תשס"ט - 08/07/2009 15:03
הוועדה המקומית לתכנון ובניה בירושלים אישרה את התוכנית להפיכת עמק הצבאים לפארק טבע עירוני.
 
התכנית משלבת בין שימור הטבע ופעילות חברתית בשטח, בשילוב אזורי עתיקות, שבילי הליכה ורכיבה על אופנים. התכנית כוללת גם טיילת היקפית עם נקודות תצפית ומבני ציבור שישמשו לחינוך והסברה. משמעות ההחלטה שהתקבלה אתמול הינה מניעת כל תוכניות הבנייה בעמק הצבאים, כולל מבני תעשיה ובינוי למגורים כפי שהוצעו בעבר.
 
תוכנית עמק הצבאים קודמה על-ידי ועד הפעולה למען עמק הצבאים המורכב מתושבי השכונות הסמוכות, המינהלים הקהילתיים בגבעת מרדכי וגוננים והחברה להגנת הטבע. לפני כחצי שנה, בעת אישור התכנית להפקדה להתנגדויות, אומצה התכנית על ידי ראש העיר, ניר ברקת.
 
במרחק הליכה מעמק הצבאים, מתגוררים 50,000 תושבים והפארק המתוכנן במקום ישרת אותם ואת שאר תושבי ירושלים ומבקריה. בעירייה מציינים, כי יחד עם שלושת הפארקים המטרופולינים הסובבים את ירושלים (עמק הארזים, מוצא ונחל רפאים) פארק עמק הצבאים הופך את הבירה לעיר בה השטח הירוק לנפש הינו הגדול ביותר.
 
סגנית ראש העיר ומחזיקת תיק התכנון, נעמי צור, בירכה על החלטת הוועדה ואמרה כי: "במהלך הזה אנו עושים עוד צעד לקראת הפיכתה של ירושלים לעיר ירוקה אשר מתפתחת תוך כדי הכרה בחשיבות השטחים הפתוחים לאיכות החיים בעיר".