שבת י"ב בתמוז תש"פ 04/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

כלכלה

התוכנית: חרם נגד העדה החרדית

"בואו נחרים את המוצרים שבהשגחת "העדה החרדית", בואו נראה להם שבכוחנו להגביל את פעילותה". כך נכתב בפניה שנשלחה בתפוצת מייל רחבה, והגיע גם לידי כתבנו . גורם בגוף הכשרות: "לא ראוי לתגובה. יחשבו שאנחנו מממנים את ההפגנות, נו, אז שיחשבו"

ראובן שטיין, כ"ז באייר תש"ע - 11/05/2010 15:44
"בואו נחרים את המוצרים שבהשגחת העדה החרדית, בואו נראה להם שבכוחנו להגביל את פעילותה". כך נכתב בפניה ששוגרה בתפוצת שרשרת ונפלה לתיבת המייל של כתב 'טוג'.

אפשר לנחש מי עומד מאחורי היוזמה, ורבות נכתב על פעילותם של יועצי התקשורת של שינוי החדשה. כאן, בלי לבדוק את העובדות כשלעצמן, ובהסמך על מאמר בודד ורווי שנאה של העיתונאי נחום ברנע, אנשים אלו מפיצים ברשת שקרים, ומסיתים כנגד אנשי 'העדה החרדית'.

"כמה מכם מכירים את הלוגו הזה ? זוהי חותמת הכשרות של 'העדה החרדית'. תמצאו אותה על עשרות מוצרים במקרר ובארון המטבח שבביתכם. אני מעריך שלרובכם הלוגו הזה חסר ערך. אבל הוא שווה הרבה כסף לקבוצת אנשים שכולנו לא ממש אוהבים", נכתב בפנייה האישית.

לדבריהם, העדה החרדית מממנת בכספי גוף הכשרות את ההפגנות נגד הזזת הקברים באשקלון ונגד פתיחתו של חניון קרתא בשבת.

"אז הנה הצעה לפעולה", מתנסח הכותב האלמוני, "מהיום אנחנו בוחנים את חותמת הכשרות על כל מוצר שאנחנו קונים. לא קונים יותר מוצרים עם הלוגו הזה. העבירו את הדוא"ל הזה לרשימת התפוצה המלאה שלכם. הפניה הזאת יכולה להגיע בתוך שבוע למאות אלפים. אם רק מחציתם יענו לקריאה- עשינו את העבודה".

גורם בעדה החרדית איתו שוחחנו, גיחך למשמע הדברים. לדבריו, שונאי חרדים שיפסיקו לרכוש מוצרים בהשגחת העדה החרדית, לא יגרמו לירידה בביקוש המוצרים בריכוזים הרלוונטיים.

"האם חרם צרכני חילוני יוכל לפתור את הבעיה, אם היא בכלל קיימת? האם אנשי העדה החרדית שיוצאים להפגין מקבלים משכורת? כמובן שלא. ההפגנות הן אידיאולוגיות, ושום חרם צרכני לא יצליח לעצור אותם", אמר לנו אותו גורם.

לדבריו, "חוץ מהסתה פרועה כנגד הציבור החרדי, לא ישיגו דבר. אני בספק אם אנשים שמקבלים את המייל הזה יעבירו אותו הלאה. אנחנו לא צריכים אפילו להגיב על הדברים. שיחשבו שאנחנו מממנים את ההפגנות, נו, אז יחשבו".