יום שני י"ח בסיון תשפ"ד 24/06/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ספר

ברכת מרדכי

מחבר: הגרב"מ אזרחי
מו"ל: פלדהיים
בהקדמת מילין, פותח את ההגדה המפוארת הרב בן ציון אזרחי, בנו של הגאון רבי ברוך מרדכי שליט"א, ראש ישיבת עטרת ישראל: "כי הנה זה זמן רב שהולכת וגוברת הדרישה להגדה של פסח מעוטרת בברכת מרדכי, במיוחד מצד אלו אשר הסבו סביב לשולחן אאמו"ר בביקורי חג, או סביב לשולחן הסדר.

"כל אלו הפצירו ללקט אמריו ולעטר בהם את ההגדה של פסח למען יוכלו לראותם, את חידושי התורה ומאמרי המוסר ואמרות של חכמה ודעת, כולם מכונסים בפונדק ה"הגדה של פסח". וברוך השם, נענה לנו אאמו"ר למסור לנו את דבריו, את אלו כמובן שמצאם ראויים ומועילים לכנסם ולצרפם לאגדה של פסח".

הספר "הגדה של פסח - ברכת מרדכי" הוא פאר היצירה ממש, כאשר תורתו של הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי, מכונסת ומאוגדת בספר יוקרתי ומהודר.

כריכתו מהודרת. התבליטים המושקעים שבה - בדמות קערת ליל הסדר, בין השאר - נותנים רוח והשראה לאוהבי לקח – אגדה ומוסר. אכן, מדובר בתורה מפוארה בכלי מפואר. הספר מכיל 400 עמודים גדושים ממתק תורתו, ביאורי מוסר ואגדה, ביאורים עיונים ופלפולי הלכה על סדר הגדה של פסח. 

ניתן להשיג את הספר בחנויות פלדהיים ובמקומות נוספים.

(ר' הרשל,)